Dan kruha

Još jedna uspješna priredba za Dan kruha i zahvalnosti u našoj školi protekla je u veselom ozračju.

Priredbu je uveličao novi župnik, vlč. Krunoslav Detić, kojemu je ova svečanost bila prvi susret sa učenicima predmetne nastave.

Članovi vjeronaučne skupine, dramske skupine, pjevačkog zbora i tamburaške skupine pripremili su polusatni program u kojem su svi nazočni uživali te su imali priliku promisliti o važnosti kruha i zahvaliti za sve što nam kruh pruža.

Program je započeo pjesmom slavljenja Moj Isus koju je izvela solistica Anamarija Nevolić uz pratnju pjevačkog zbora, a nakon toga su prisutne pozdravile učenice Ema Kozumplik i Doris Kozumplik koje pohvaljujemo za uspješno vođenje programa.

Učenice Marina Babić i Keila Markanović pročitale su svoje literarne radove, a tamburaška skupina izvela je svima poznate skladbe Repa, Dudaški drmeš i Kraj jezera jedna kuća mala koju je vokalno izveo voditelj tamburaške skupine Danijel Blagec.

Sara Vešligaj izvela je pjesmu Prva ljubav uz pratnju pjevačkog zbora.

Dramska skupina pripremila je pravu pekarsku poslasticu i naučila nas o važnosti ljubavi, zajedništva i obitelji kroz igrokaz Krušna dobrota.

Današnja svečanost završila je pjesmom Mi želimo uzdić’ Isusa i molitvom koju je uputio David Vešligaj.

Nakon programa ravnateljica se zahvalila svim izvođačima te učenicima i roditeljima koji su svojim vještim rukama pripremili mirisne kiflice, kolače i peciva.

Sve prisutne i pripremljene darove blagoslovio je vlč. Detić te se zahvalio na toploj dobrodošlici.

Nakon zajedničke molitve, svečanost se nastavila druženjem i blagovanjem posvećenih darova.

Zahvaljujemo se svim učenicima, roditeljima te djelatnicima Općine Dubrava na kontinuiranoj podršci u obilježavanju važnih događaja u našoj školi, a župniku želimo još jednom dobrodošlicu u našu župu, školu i Dubravu!

objavio: Tatjana Devčić Stefanović   datum: 16. 10. 2024.

« Listopad 2024 »