Dan kruha u predmetnoj nastavi PŠ Farkaševac

Dana 15. listopada učenici predmetne nastave PŠ Farkaševac proslavili su Dan kruha i zahvalnosti uz pjesme, prigodne recitacije te video recept Kako se pravi kruh

Nakon pjesme Velik si, u izvedbi pjevačkog zbora, voditeljica programa Nika pozdravila je našu ravnateljicu, načelnika i pročelnicu Općine Farkaševac te učitelje i učenike. Svečanost je uveličao i vlč. Mario Perinec koji je ovom prilikom prvi puta posjetio učenike od 5. do 8. razreda. U nastavku priredbe učenici su dobili recept kako se izrađuje kruh, a učenice 8. razreda, Martina, Karla Nika i Valentina izvele su recitaciju Pjesma o kruhu koju je s njima uvježbala učiteljica hrvatskog jezika. Slijedile su recitacije koje je s Nikom i Karlom uvježbala vjeroučiteljica te Patricija i Lara koje je uvježbala defektologinja. Nakon prekrasnih riječi, program je završio zborskom pjesmom Mi želimo uzdić’ Isusa. Vlč. Perinec se zahvalio na toploj dobrodošlici te je blagoslovio kruh. Nakon zajedničke molitve, pozvao je sve prisutne da blaguju mirisne i blagoslovljene darove. Ravnateljica se zahvalila učenicima i roditeljima na pripremljenim krušnim proizvodima te pohvalila učenike za trud u pripremi svečanosti Dana kruha i zahvalnosti.

objavio: Tatjana Devčić Stefanović   datum: 16. 10. 2024.

« Listopad 2024 »