Važna obavijest!

Poštovani roditelji/skrbnici,

posebno podsjećamo sudionike u prometu da su od danas stotine djece koja su se uputila u školu ili iz škole.

Među njima su i prvašići koji će po prvi puta sjesti u školske klupe.

S porukom „Oprez, djeca u prometu", upućujemo apel svim vozačima da u blizini škole upravljaju svojim vozilom s pojačanim oprezom i maksimalno smanjenom brzinom, kako bi se izbjegle neželjene posljedice jer djeca su rizična grupa u prometu bez dostatnog životnog i prometnog iskustva.

Zbog svoje dobi djeca drukčije percipiraju stvari oko sebe i nisu svjesna opasnosti u prometu. Oni tek skupljaju svoja prva iskustva kao pješaci. Zbog toga ne mogu predvidjeti reakcije drugih sudionika u prometu što ih može dovesti u opasnost.

Kao vozači, povećanom pažnjom i smanjenjem brzine, a kao roditelji, prometnim odgojem djece možemo znatno pridonijeti sigurnosti djece u prometu. Naravno da će se djeca educirati i u školi putem različitih aktivnosti i predavanja, ali samo zajedničkim snagama možemo spriječiti neželjene posljedice.

Najmanje što možemo učiniti za njih je odgovorno se ponašati u prometu te tako pružiti primjer i drugima, osobito najmlađima.

objavio: Marijana Kozumplik Kemenović   datum: 9. 9. 2024.

« Listopad 2024 »