Obavijest o nabavi udžbenika, radnih bilježnica i drugih obrazovnih materijala

Podsjećamo da su sukladno članku 14. Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (NN, broj 116/18), sredstva za nabavu udžbenika za obvezne i izborne nastavne predmete učenicima osnovnih škola za šk. god. 2024./25. osigurana  u Državnome proračunu.

Udžbenici nabavljeni sredstvima Državnoga proračuna vlasništvo su škole, a postupanje s njima regulirano je Naputkom o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz Državnoga proračuna (NN, broj 46/19). Sredstvima Državnoga proračuna nabavljaju se isključivo udžbenici za obvezne i izborne nastavne predmete sukladno Odluci o odabiru koju je škola donijela, a ista je objavljena na našim mrežnim stranicama.

Sredstva nisu osigurana za nabavu dopunskih i pomoćnih nastavnih sredstava (radne bilježnice, kutije za Tehničku kulturu, likovne mape, atlasi itd.). Odluku o korištenju drugih obrazovnih materijala donosi škola, a ista je objavljena na našim mrežnim stranicama.

Općine Dubrava i Farkaševac  u svom su proračunu za 2024. godinu osigurale financijska sredstva za sufinanciranje radnih bilježnica i drugih obrazovnih materijala.

Napomena za roditelje/skrbnike u matičnoj školi u Dubravi

Obzirom da je došlo do znatnih poskupljenja dodatnih obrazovnih materijala, postoji vjerojatnost da općina Dubrava neće biti u mogućnosti podmiriti sva financijska sredstva.

Kao i prošle godine dogovoreno je da roditelji učestvuju s financiranjem likovnih mapa.

Dana 15. srpnja 2024. Vlada donosi Odluku o konačnoj cijeni udžbenika i ostalih obrazovnih materijala tako da ne možemo odmah napisati cijenu mape (otprilike cijene se kreću od 10,50 do 11,50 eura).

Ukoliko bude trebalo nadoplatiti još neke ostale obrazovne materijale koje Općina ne može financirati, bit ćete obaviješteni na vrijeme.

Novac će prikupiti razrednici 1. dan nastave (2. rujna 2024.).

Kao i proteklih godina udžbenike, radne bilježnice i ostale obrazovne materijale učenici će preuzeti prvi dan nastave u rujnu.

Zahvaljujemo na razumijevanju.

objavio: Marijana Kozumplik Kemenović   datum: 4. 7. 2024.

« Srpanj 2024 »