Dobrodošlica prvašićima u matičnoj školi

Uz veseli scenski nastup  i s osmijehom na licu, učenici petih razreda dočekali su prvašiće, njihove roditelje, bake i djedove.

Program dobrodošlice pripremila je učiteljica Romana s bivšim četvrtašima (sada već petašima).

Prigodnim riječima nazočnima se obratila  ravnateljica škole. Prvašićima je između ostalog rekla da je pred njima jedno novo uzbudljivo razdoblje kada u njihove živote uz šarene slikovnice, bojanke i crtiće stižu domaće i školske zadaće. Danas je za njih veliki dan jer će po prvi puta sjesti u školske klupe. Od srca im je zaželjela da s lakoćom i zadovoljstvom usvajaju nova znanja i sklapaju prijateljstva. Uz trud i strpljenje učiteljica te ljubav i podršku roditelja, školski dani bit će sigurnouspješni. Roditelje je pozvala  da podrže djecu u učenju, da im pomognu u usvajanju radnih navika i novih odgovornosti  prema sebi i drugima koje donosi školovanje te da što više vremena provode s njima.

Prigodnim riječima obratili su se u ime općine Dubrava  pročelnica Dora Adžić i pedagog škole Elvis Zalović.

Dragi prvašići nemojte se ništa brinuti niti plašiti, samo hrabro krenite naprijed, a mi vam želimo puno,  puno radosti, sreće, uspjeha i veselja!!!

objavio: Marijana Kozumplik Kemenović   datum: 4. 9. 2023.