U svijetu likovnih umjetnika-razredna stranica projekta 3. a

Učenici 3. a razreda i ove su nastavne godine sudjelovali u projektu U svijetu likovnih umjetnika autorica Sandre Vuk i Nevenke Dimač.

Cilj projekta je provesti najmanje 5 radionica likovne kulture kroz koje će učenici upoznati život, rad i djela svjetskih likovnih umjetnika od kojih je jedan iz Hrvatske. Potrebno je također pripremiti izložbu radova (razrednu, školsku, u lokalnoj knjižnici ili galeriji).

Ostvareni ciljevi i zadaci pomažu razviti osobu koja je sposobna razmišljati, maštati, izmisliti tko može ostvariti kreativne ideje i analizirati svoje rezultate. Dijete tako uči na vlastitom iskustvu, uči da sudjelovanje može biti zabavno i korisno, uči komunicirati, surađivati, uči proces donošenja odluka i odgovornosti koje iz toga proizlaze, stječe osjećaj važnosti i izgrađuje samopouzdanje.

Tijekom nastavne godine proučili smo likovno stvaralaštvo 8 likovnih umjetnika: Paul Cezanne, Tim Burton, V.V.Kandinski, Paul Klee, Clare Youngs, Vjekoslav Karas, Slava Raškaj i Domenico Gonzi.

Sve naše radove i proces nastajanja likovnih radova možete vidjeti na razrednoj stranici projekta.

RAZREDNA STRANICA PROJEKTA U SVIJETU LIKOVNIH UMJETNIKA

objavio: Brankica Habuzin   datum: 19. 6. 2023.

« Svibanj 2024 »