Obilježavanje mjeseca zaštite od požara

Mjesec svibanj je mjesec zaštite od požara. U svibnju završavaju pripreme za glavni dio protupožarne sezone, a vatrogasne zajednice diljem lijepe naše domovine provode niz aktivnosti usmjerenih na upozoravanje od opasnosti od požara.

Već dugi niz godina naša škola ima uspješnu suradnju s Vatrogasnom zajednicom općine Dubrava. U školi se provodi natječaj za najbolja literarna i likovna djela na temu Vatrogastva, a zajednica osigurava financijska sredstva za prigodne nagrade.

Izvodi se i pokazna vatrogasna vježba u kojoj sudjeluju učenici uključeni u dobrovoljna vatrogasna društva uz pomoć i potporu odraslih članova društava.

U srijedu 31. svibnja 2023.  pred ulazom u školu održala se dodjela nagrada učenicima za najbolja literarna i likovna djela na temu Vatrogastva.

U kategoriji literarnih radova Povjerenstvo je odabralo radove sljedećih učenika:

niži razredi      2. razred   Aleksandar Puhača, 2.a

3. razred   Ena Bereković, 3.a

4. razred   Mia Bencek, 4.f

viši razredi -    1. mjesto   Iva Koletić, 6.a

2. mjesto   Leonela Matić, 5.f

3. mjesto   Borna Lacković, 6.b

U kategoriji likovnih radova Povjerenstvo je odabralo radove sljedećih učenika:

niži razredi      1. razred – Matej Škrtić, 1.a

2. razred – Angela Bajkovac, 2.a

3. razred – Asja El Mahmoud 3.b

4. razred – Anna Pavela Bureš, 4.b

viši razredi      1. mjesto Ema Švaljek, 7.a

2. mjesto Katja Vacenovski, 7.a

3. mjesto Karla Kovačević i Valentina Mičuda, 7.f

U ime Vatrogasne zajednice općine Dubrava nagrade je uručio gdin Branko Kozumplik.

Tom prigodom na školskom igralištu održala se pokazna vatrogasna vježba koju su izveli učenici škole uključeni u Dobrovoljna vatrogasna društva Dubrava i Koritna. U tome su im sa svojim znanjem i vještinama pomogli iskusni članovi društava.

Veliko hvala svim hrabrim i plemenitim članovima Vatrogasne zajednice općine Dubrava na dugogodišnjoj uspješnoj suradnji u zaštiti od požara i vatrogastvu.

objavio: Marijana Kozumplik Kemenović   datum: 1. 6. 2023.

« Svibanj 2024 »