I TI SI DIO podrške udomljenom djetetu

U petak, 26. svibnja 2023. učiteljica savjetnica Brankica Habuzin i učiteljica Hrvatskog jezika Ana Badrov Valentak sudjelovale su na okruglom stolu "Zajedno za djecu - suradnja lokalne zajednice u podršci udomiteljstvu za djecu" koji se održao u Gradskoj knjižnici "Franjo Marković" u Križevcima.

Cilj okruglog stola je povezivanje različitih stručnjaka, sustava socijalne skrbi, odgojno-obrazovnog sustava i cijele lokalne zajednice kako bi koordiniranim i sustavnim djelovanjem osigurali kvalitetnu podršku udomiteljstvu i usklađeno djelovanje u najboljem interesu i dobrobiti djeteta. Okrugli stol provodi se u okviru programa „Zajedno za djecu“ kojeg provodi Udruženje „Djeca prva“ u partnerstvu s Hrvatskim zavodom za socijalni rad, Područnim uredom Križevci i Područnim uredom Vrbovec, uz financijsku podršku Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.

Učitelji OŠ Dubrava sudjelovali su na dvije edukacije Podrška učeniku s iskustvom traume u odgojno-obrazovnom sustavu koje su održali predavači: Ivan Vrbicky, mag.psih. i Natalija Bača, mag.psih.

Učiteljice Brankica Habuzin i Ana Badrov Valentak na okruglom stolu su prezentirale stajalište škole u vezi udomiteljstva sa zaključkom da škola nastoji osigurati da se udomljena djeca osjećaju podržano i sigurno kako bi mogli postići svoj puni potencijal u školi i životu. U tome je potrebna suradnja i podrška različitih sudionika, uključujući učitelje, udomiteljske obitelji, stručnjake za psihološku pomoć i druge relevantne organizacije i institucije.

objavio: Brankica Habuzin   datum: 29. 5. 2023.

« Svibanj 2024 »