Predstavljanje Škole za klasični balet iz Zagreba, Odjel za narodne plesove

Dana 4. travnja, učenici sedmih i osmih razreda završili su nastavni dan druženjem sa učenicima Škole za klasični balet, Odjela za narodne plesove.

Cilj glazbeno-plesnog susreta je bila prezentacija navedene srednje škole.

Kako nam je bilo, pogledajte u nastavku te pročitajte više o Školi za klasični balet, Odjelu za narodne plesove, kao i o uvjetima upisa u srednju školu.

Možda netko od naših osmaša odluči postati plesač narodnih plesova!

Naši učenici uživali su u izvedbi Valpovačkog kola, Plesova iz Draganića te Međimurske pisanice. Za iznimnu pažnju pohvaljeni su od strane profesorice Valentine Šepak Molnar, voditeljice predstavljanja Odjela za narodne plesove. Na kraju smo svi zaplesali na poznatu tradicijsku pjesmu "Ja posijah repu" i slikali se.

Škola za klasični balet jedina je umjetnička škola u Hrvatskoj čiji je profil obrazovanja učenika namijenjen potrebama kazališnih kuća i profesionalnih ansambala. Odjel za narodne plesove provodi jedinstven program obrazovanja u području tradicijske kulture (narodni plesovi, narodni napjevi, narodni običaji, tradicijska glazbala). Uz redovni program plesne škole, opće obrazovanje učenici mogu stjecati u Školi primijenjene umjetnosti i dizajna ili drugoj srednjoj školi po izboru. Nakon mature, plesači narodnih plesova imaju pravo daljnjeg nastavka obrazovanja, kao i mogućnost pristupanja audiciji Ansambla Lado. Nakon završetka školovanja učenici ove škole postaju umjetnici, pedagozi, odgojitelji, voditelji ansambala, istraživači te pridonose očuvanju hrvatske narodne tradicije i kulturne baštine.

*Informacije su prenesene, uz dozvolu, s promotivnog letka Škole za klasični balet, Odjel za narodne plesove.

objavio: Tatjana Devčić Stefanović   datum: 4. 4. 2023.

« Svibanj 2024 »