Mjesec knjige

Već tradicionalno, i ove godine, 3.11.2022. učenici PŠ Bolč, obilježili su svoju ljubav prema knjigama.

Marljivi učenici PŠ Bolč i ove godine sudjeluju u izvannastavnoj aktivnosti pod nazivom Knjižni klub.

Nekada smo održavali Noć knjige, sada je u tijeku Mjesec knjige, a mi smo imali Dan knjige 3.11.2022. Zadali smo si 2 manja projekta; slikovnice i izradu Biblije.

Učiteljica Ana Vukes, animirala je učenike pričom o mišiću  koji se izgubio u knjižnici. Izradili smo i prigodni plakat za pano na tu temu.

Sami smo listali razne slikovnice u kojima nas vesele slova, ali i slike.

Natjecali smo se u prigodnim kvizovima, nekako su u paru bili najbolji Leo i Filip.

U želji da izradimo svoju knjigu, vjeroučiteljica Katarina nam je pomogla oko osmišljavanja ideje. Nabrojali smo neke poznate straozavjetne i novozavjetne likove, njihova imena, i nekoliko rečenica tematski vezanih uz njih. Obojili smo i ukrasili listove te ih spojili u jednu cjelinu. Plastificirali smo list po list, probušili rupe i ubacili u fascikl.

Korak po korak i naša prva knjiga, Biblija, bila je gotova. U izradi nam je pomogla i ravnateljica Marijana.

Ponosni smo i zadovoljni ovogodišnjim radom...veselimo se novoj suradnji i novim projektima. Hvala svima koji su na bilo koji način pomogli u realizaciji naših ideja.

Bibliju možete prolistati u školskoj knjižnici.

objavio: Katarina Hajdek   datum: 3. 11. 2022.

« Svibanj 2024 »