Izbori u 4.a

Učenici 4.a razrednog odjela sudjeluju u eTwinning projektu Maštograd. Jedna od zadanih aktivnosti projekta ja provedba školskih izbora.

Cijeli tjedan bio je veoma uzbudljiv za učenike četvrtog razreda.  Kao i svake godine, proveli su izbore za predsjednika razreda na malo drugačiji način.

Na početku izbora ponovili su dječja prava. Prisjetili su se da svatko ima pravo biti biran.

Dogovorili su se da će napraviti pravu izbornu kampanju.

Prvi korak bio je prikupljanje potpisa za kandidaturu. Nakon skupljenih pet potpisa pristupili su izradi svojeg izbornog programa.

Kampanja je trajala dva tjedna. Učenici su donosili svoje plakate i predstavljali svoj izborni program.  Na taj način su vježbali svoje komunikacijske vještine.

Da bi sve bilo regularno dogovorili su se da će četvrtak biti dan predizborne šutnje. Ipak, stiglo je nekoliko prijava o kršenju pravila koja su vezana za taj dan.

U petak, 16.09. 2022. godine, održali su prave izbore.

Zajedničkim snagama uredili su učionicu, pripremili izborno mjesto te odredili izborno povjerenstvo.

U izbornom povjerenstvu bile su Karla i Petra. One su svoj zadatak shvatile veoma ozbiljno i odgovorno.

Učenici su bili u hodniku i čekali svoj red. Jedan za drugim ulazili su u učionicu, pokazali svoju osobnu iskaznicu izbornom povjerenstvu te pristupili glasovanju.

Nakon provedenih izbora, izborno povjerenstvo utvrdilo je broj glasača, važećih listića i proglasilo pobjednika izbora.

objavio: Lidija Hatadi   datum: 16. 9. 2022.

« Svibanj 2024 »