Priredba

U ponedjeljak, 14. svibnja 2012. godine u OŠ Dubrava učenici 4.a razreda pripremili su mamama iznenađenje povodom Majčinog dana.

Obilježili smo  Majčin dan – blagdan u čast majki i majčinstva. Majčin dan označava dan kada se želi istaći važnost i uloga majki u društvu. Ovaj datum je bio priznat na različite načine već tisućama godina. Zabilježeno je da se Dan majki obilježavao još za vrijeme godišnjeg proljetnog slavlja starih Grka i Rimljana.

Za razliku od međunarodnog Dana žena, koji se u cijelom svijetu slavi 8. ožujka, Majčin dan se u različitim zemljama slavi na različite datume. Najčešće se slavi druge nedjelje u svibnju. Iako se praznik slavi na različite datume u različitim zemljama svijeta, ljubav i zahvalnost koja se majkama tog dana iskazuje u svim zemljama je ista.

„Ti si samo mama?“

Da, ja sam mama! To me čini budilicom, kuharicom, spremačicom, konobaricom, učiteljicom, medicinskom sestrom, sucem, majstorom, zaštitarom, fotografom, savjetnikom, planerom događanja, frizerom, osobnim asistentom, bankarom i ja sam ta koja tjera Babu Rogu. Ja nisam plaćena, nemam godišnji odmor ili bolovanje. Radim dan i noć. Ja sam na raspolaganju 24 sata sedam dana u tjednu ostatka mog života. To je 'samo' biti mama!

Recitirali smo, glumili, pjevali, svirali i darivali majke buketom koju smo izrađivali na satu likovne kulture.

Svim majkama, a i onim ženama koje će tek to postati, želimo sretan Majčin dan!

----<----@

Učenici 4.a razreda & učiteljica Mirela Martinčević

objavio: Mirela Martinčević   datum: 15. 5. 2012.

« Svibanj 2024 »