"Ostavite sve hitno, djeca su ono bitno!"

Dana, 12. ožujka u 17.00 sati u PŠ Farkaševac održano je predavanje o problemu nasilja i ovisnosti s aspekta policijskog postupanja. Predavanje su proveli policijski službenici iz Informativnog centra za prevenciju Policijske uprave zagrebačke, a sa nekoliko važnih informacija uključili su se i kontakt policajac nadležan za područje Dubrave i Farkaševca te načelnica PP Vrbovec.

MAH – 2 službeni je naziv preventivnog programa koji već nekoliko godina provode djelatnici Informativnog centra za prevenciju na području grada Zagreba i Zagrebačke županije. Predavanje je namijenjeno roditeljima učenika 6. razreda osnovnih škola. Na našoj školi odaziv roditelja bio je iznadprosječan(75%) što ukazuje da su roditelji svjesni da samo zajedničkim djelovanjem možemo djeci pomoći da se odupru uporabi sredstava ovisnosti(alkohol, cigarete, droge)..

Kroz 60-tak minuta roditelji su vidjeli i čuli mnoge korisne informacije npr. znakove koji upućuju na zlouporabu droga, vidjeli su pojedine vrste droga, upoznati su sa cijenama testiranja na droge, upoznati sa statističkim podacima o trendovima zlouporaba droga, policijskim postupanjem u situacijama kada se maloljetne osobe zateknu s drogom te zakonskim i drugim posljedicama zlouporabe opojnih droga. Osim edukacije, policijski službenici prikazanim filmom nastojali su skrenuti pozornost roditelja na njihovu odgovornost za djecu i potaknuti veću aktivnost roditelja u odgoju djece kako bi na vrijeme prevenirali neprihvatljiva ponašanja

Iako su cijelo vrijeme zainteresirano slušali predavanje osobit interes roditelji su pokazali kada je načelnica PP Vrbovec, gđa. Sonja Barić, iznosila podatke vezane za područje PP Vrbovec. Iz rasprave koja se provodila na kraju predavanja moglo se zaključiti da su roditelji svjesni da su njihova djeca izložena(ili će biti) opasnosti da probaju neku od droga, ali nisu znali da je do droge danas tako jednostavno doći. Važno je napomenuti da su roditeljima podijeljeni priručnici „Zajedno više možemo“ iz kojih mogu saznati mnogo više o ovoj temi.

Nazočni roditelji ocijenili su predavanje izrazito korisnim i edukativnim te su bili vrlo zadovoljni što su mogli o tako važnoj temi razgovarati sa kompetentnim osobama.

objavio: Jasnica Mahnet   datum: 19. 3. 2012.

« Svibanj 2024 »