Osmaši u CISOK-u

U srijedu, 15. veljače 2018.g., učenici osmih razreda matične škole posjetili su CISOK, u svrhu savjetovanja o odabiru budućeg zanimanja.

Centri za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK) središnja su mjesta za pružanje pristupačne, otvorene i prepoznatljive usluge cjeloživotnog profesionalnog usmjeravanja svim zainteresiranim skupinama građana, posebno mladima (učenicima i studentima), ali i svima ostalima koji razmišljaju o razvoju i/ili promjeni karijere a nisu tradicionalni klijenti Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Pružanjem besplatnih usluga korisnicima, CISOK centri nastoje omogućiti razvoj interesa za izradu i provedbu cjeloživotnog profesionalnog plana svima koji su zainteresirani za razvoj karijere.
Korisnici CISOK-a su:

• učenici osnovnih i srednjih škola
  • studenti
  • nezaposlene osobe
  • zaposlene osobe koje razmišljaju o promjeni posla ili karijere
  • poslodavci
  • roditelji
  • djelatnici škola
  • svi ostali zainteresirani za razvoj karijere

(preuzeto sa službene stranice CISOK-a, op. TDS)

Učenici su bili podijeljeni u dvije grupe. Edukatorica je najprije održala krato predavanje o zanimanjima i srednjim školama, a zatim su učenici individualno rješavali upitnik koji se može pronaći na stranici https://e-usmjeravanje.hzz.hr/.

Upitnik se sastoji od dva seta po 47 pitanja, na koja su učenici odgovarali prema svojim interesima i kompetencijama. Nadamo se da će rezultati upitnika pomoći svakom učeniku pri odabiru budućeg zanimanja.

Sretno!

Napominjemo da smo u sklopu ovog posjeta Zagrebu pogledali i odlični film ČUDO, pa svakako upućujemo preporuku svima koji ga još nisu pogledali!

objavio: Tatjana Devčić Stefanović   datum: 16. 2. 2018.