Glazba za "Kuću u sreći"

30. ožujka 2011. g. učenici naše škole sudjelovali su na svečanom otvaranju prve životne zajednice za odrasle osobe s autizmom.

Stara školska zgrada u Mostarima pretvorena je u prekrasni objekt Udruge za autizam, a zidove krase likovna djela njihovih štićenika. U zajednici živi 6 simpatičnih mladića koji su nas sa zanimanjem promatrali.

Rado smo se odazvali na poziv ravnateljice  i sudjelovali na svečanom otvaranju zajednice. Nakon himne i govora u kojem je ravnateljica pozdravila sve prisutne i opisala njihov težak put do ostvarenog cilja, zbor je otpjevao pjesme "Čujem ritam", i "Tko se smije?". Svoje dojmove i iskustva iznijeli su predstavnici Centra za autizam, profesorica sa Edukacijskog-rehabilitacijskog fakulteta u Zagrebu, naša ravnateljica Marijana Kozumplik-Kemenović, te načelnik općine Dubrava g. Josip Burek. Svi su imali samo riječi hvale i nade da će se štićenici dobro osjećati u našem kraju i živjeti u prijateljskom okruženju. Za kraj otvaranja tamburaši su odsvirali dvije skladbe pod vodstvom g. Mirka Kovačića.

U vrlo ugodnom druženju  ravnateljica zajednice je izrazila želju za nastavkom suradnje između zajednice i naše škole, kako bi se naši učenici što više senzibilizirali prema osobama s autizmom.

Prvu stepenicu smo prošli, a ovo bi mogao biti početak lijepih prijateljstava.....

I za kraj, željela bih navesti iskaz jedne osobe s autizmom koji sam preuzela s dobivenog letka :

"Autizam je spektar poremećaja koji utječe na doživljaj svijeta. Što je tebi lagano, meni može biti teško... Teško mi je komunicirati... Ponekad su moja ponašanja neobična: vičem, lupam, plješćem, ali molim te, nemoj se uplašiti, jer je to način na koji se izražavam. Ako ti izgledam izgubljeno, pomozi mi, nemoj me ignorirati..."

Pozdrav svima!

objavio: Tatjana Devčić Stefanović   datum: 30. 3. 2011.

« Svibanj 2024 »