Projekt "Pokreni promjenu"

Na javni poziv za sudjelovanje u projektu prijavilo se 50 osnovnih i srednjih škola, a projektni tim je izabrao njih petnaest s kojima će se intenzivno raditi tijekom provedbe projekta. Među odabranima je i naša škola.

Seminar stručnog usavršavanja Pokreni promjenu!: Volontiranje, dijalog i aktivno građanstvo, održan je u Svetom Martinu na Muri od 23. do 27. listopada 2017. Na seminaru su sudjelovale učiteljice LJiljana Bilanović i Vedrana Ćetković.

Na petodnevnom seminaru osnažene su kompetencije sudionika u području rada s mladima s posebnim naglaskom na temu različitosti pa su tako teme obuhvaćale identitet, kreativnost u školi, socioemocionalne kompetencije mladih i razvoj njihovog potencijala. Posebna pažnja je pridana sukobu, njegovoj transformaciji, stereotipima i predrasudama, kao i metodologiji poučavanja kontroverznih tema. Znatan dio seminara su obuhvatile teme ljudskih prava i demokracije, populizma, kao i odnosa između medija i stereotipa.

Sudionici seminara su svakodnevno razrađivali buduće školske projekte čiji je cilj odgovoriti na relevantne i aktualne probleme mladih u školi i lokalnoj zajednici. Na kraju seminara su svi sudionici predstavili projekte i dobili povratne informacije s prijedlozima poboljšanja te je napravljen plan provedbe i podrške koju će škole dobiti.

Izvještaji iz evaluacija ukazuju na to da su sudionici iznimno visoko ocijenili kvalitetu, korisnost i sadržaj edukacije, a posebno su zadovoljni time što su upoznali kolege iz drugih škola s kojima mogu razvijati buduće projekte.

objavio: Marijana Kozumplik Kemenović   datum: 21. 11. 2017.