Putujemo kroz vrijeme-pregled svih projektnih aktivnosti

Učenici 4. a razrednog odjela provodili su različite aktivnosti unutar eTwinning projekta Putujemo kroz vrijeme autorica Brankice Habuzin, Ljiljane Kubaša i stranog projektnog partnera Vesne Nedanovske.

Na samom početku učenici su za vrijeme ljetnih praznika izradili plakat prezentirajući neku povijesnu osobu ili događaj iz bliže ili dalje prošlosti.

Tijekom 10. mjeseca (ali i kasnije tijekom ostalih godišnjih doba) ostvarili smo terensku nastavu u obližnjem parku, a u učionici smo na različitim satovima različitim aktivnostima pozdravljali jesen (pisanje sastavka Dama u žutom, prepoznavanje pjesničkih slika, pisanje činkvina, oslikavanje jesenskih plodova).

Tijekom mjeseca studenog, točnije 18.11. obilježili smo poseban dan u godini-Dan sjećanja na žrtvu Vukovara: pisali smo akrostih, izradili likovni rad Boje moje zastave, priredili priredbu i palili lampaše ispred škole.

U prosincu smo istraživali tko su Božićni koledari, naučili nekoliko adventskih pjesama i obradovali mještane pjevajući ulicama.

U siječnju smo pozdravili zimu, a u veljači smo mirovali.

U ožujku smo putovali kroz prošlost naše domovine: otputovali smo u daleku prošlost, stoljeće 7. i polako proučavali našu povijest: izrađivali smo vremensku lentu, slikali portrete hrvatskih kraljeva i znamenitih osoba, Zvonimirovu lađu, hrvatsku krunu..

U travnju smo pozdravili proljeće izrađujući fotokolaž.

U svibnju smo obilježili Dan Europe izrađujući plakat: učenici su radili u paru, svaki par je imao različitu aktivnost. Svoje radove su postavili na zajednički plakat. Također smo proučavali povijesnu ličnost našeg zavičaja.

U lipnju su učenici promišljali o svojoj budućnosti: Što ću biti kad odrastem? i ispunili evaluaciju samog projekta.

objavio: Brankica Habuzin   datum: 8. 6. 2024.

« Srpanj 2024 »