
Učenici 1.a razrednog odjela 8.6.2026. sudjelovali su u zanimljivoj STEM radionici koja je održana u suradnji s Crvenim križem Vrbovec.
Tijekom radionice učenici su na jednostavan i zanimljiv način učili o obnovljivim izvorima energije te važnosti njihovog korištenja za očuvanje okoliša. Posebno ih je oduševio praktični dio u kojem su izrađivali jednostavne vjetrenjače koje proizvode električnu energiju. Također su koristili kolektore za prikupljanje sunčeve energije kojom su pokretali mali ventilator.
Kroz igru, istraživanje i praktičan rad učenici su razvijali svoje STEM vještine, upoznali nove načine dobivanja energije te s velikim zanimanjem sudjelovali u svim aktivnostima. Radionica je bila poučna, zanimljiva i potaknula je učenike na razmišljanje o važnosti obnovljivih izvora energije i brizi za naš planet.




