“Djevojčice u STEM-u” je jednogodišnji međunarodni eTwinning projekt u kojem sudjeluju škole iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. eTwinning projekt “Djevojčice u STEM-u” ima za cilj da kod djevojčica sedmih i osmih razreda probudi ili produbi ljubav prema STEM područjima, ali i da razvija kompetencije 21. stoljeća kao što su suradnja, kritičko mišljenje, kreativnost i komunikacija.
Jedna od aktivnosti projekta odrađena je 24. travnja, baš na Međunarodni dan djevojčica u informacijsko-komunikacijskim tehnologijama (četvrti četvrtak u mjesecu travnju), a to je ekipno natjecanje “Djevojčice u informatici”.
Na ekipnom natjecanju “Djevojčice u informatici” sudjelovale su učenice PŠ Farkaševac: Nika Bukal, 8.F, Karla Kovačević, 8.F, Nina Dobošić, 7.F i Leonela Matić, 7.F. Djevojčice su rješavale zadatke iz područja osnova informatike, digitalne kompetencije, računalnog razmišljanja te programiranja.
Čestitke učenicama na sudjelovanju kako u cijelom projektu tako i na ovom natjecanju!

