Najbolji sport na svijetu

Rukomet

U ponedjeljak, srijedu i petak se u 19:30 u školskoj dvorani održavaju treninzi rukometa. Na treningu se sluša trenera, jer on objašnjava kako se igra, na način da on pokaže i mi ponovimo. Na treninge rukometa ide puno dobrih rukometaša i rukometašica. Rukomet se uči jer je zanimljiv sport, pomalo grub i zahtjevan, ali to dobrog rukometaša ne smeta. Ja ga jako volim jer mi je zanimljiv i super, zato je to za mene najbolji sport na svijetu.

Karate klub Mladost

Karate klub Mladost Ivanić Grad jedan je od vodećih u Hrvatskoj, ali i Europi. Treninzi se održavaju u Ivaniću, ali također u našoj Dubravi. Klub broji oko 120 članova koje trenira 7 trenera. Osnovan je 1976. godine, a danas godišnje nastupaju na oko 40 natjecanja. Naravno, kao i svaki drugi klub, ima pojedince koji se ističu. Jedan od njih je bivši učenik naše škole, sada polaznik 1. razreda srednje škole, Fran Ivan Prižmić. On se istaknuo na državnom prvenstvu, ali i europskom. Klub je također bio u posjeti dr. Ivi Josipoviću. A najvažnije je, barem meni, to što u tom klubu imam mnogo prijatelja, i koliko god se borili na treninzima, uvijek ćemo si biti jednako dobri.    :)

Luka Sever 7.b

ŽUPANIJSKO NATJECANJE U ODBOJCI

24. veljače 2015. godine održano je Županijsko natjecanje u odbojci u OŠ Dubrava. Prije početka je bio mali program u kojem su nastupali tamburaši, mažuretkinje, pjevačica, a na kraju je održala govor ravnateljica. Atmosfera je bila cijelo vrijeme otvorenja napeta jer su svi željeli prvo mjesto.

Tijekom natjecanja nije bilo navijača iz ostalih škola, nego samo iz OŠ Dubrava. Svi su se malo opustili jer je bilo i poraza i pobjeda. Kako se natjecanje približavalo kraju, atmosfera i napetost je za neke rasla (pobjednike), a za neke spuštala (gubitnike).

Suci na natjecanju su bili Anja Rajčević i Igor Pihlej. Natjecatelji nimalo nisu bili zadovoljni sucima, oni su rekli da sude katastrofa, a ja ne znam jer ne znam pravila.

Pobjednici su ipak iz OŠ Slavka Kolara iz Kravarskog. Oni su pobijedili mnogo ekipa na natjecanju, a pritom su ponosni i veseli što su najbolji u Županiji.

OŠ Dubrava je osvojila zadnje mjesto, a igrali su Dominik,Ivan,Luka, Fran, Leonardo,Martin i  Damir. Bilo je 8 ekipa na natjecanju. Drugo mjesto pripada Zaprešiću, a treće Rugvici.

Na natjecanju je borba bila fer i poštena i svatko je zasluženo osvojio  to mjesto u županiji.

DEČKI  IZ IVANIĆA I RUGVICE

Prije početka su mi se predstavili  učenici iz OŠ Stjepan Bosariček i OŠ Rugvice. Oni  misle da idu u finale te da će se boriti za zlato. I jedni i drugi misle da je najveća konkurencija Samobor. Prigorcima tj. Rugvičanima se  ne sviđa škola i dvorana, a dečkima iz OŠ Stjepana Bosaričeka se sviđa.

Poslije utakmice Samobor je zadovoljan odigranom utakmicom, a Prigorac ne. Samobor je umoran nakon odigrane utakmice, a dečki iz Prigorca ne. Jedni i drugi misle da idu u finale. Prigorca se priprema za iduću utakmicu gledajući cure, a Samobor se normalno zagrijava. Ni jedni ni drugi nisu zadovoljnlji  suđenjem.

Pobjednici natjecanja su iz OŠ Slavka Kolara koja se osjeća ponosno i sretno jer su najbolji u cijeloj županiji.

Kross

Dragi naši učenici.U sportu  se  uvijek  nešto  događa,  nikada  ne  mirujemo.
U petak smo bili pozvani od strane AK Sv.Vid iz Vrbovca na Kross učenika  svih osnovnih škola naše bivše Općine.
I tako 32 učenika i učenica naše škole  od petog  do  osmog  razreda u  pratnji prof. Ive Rožić i profesorice tjelesnog u 11 sati krenuli smo busom za  Vrbovec.
     Trčalo se iza restorana Bunčić.
Peti i šesti razredi, učenici i učenice trčali su dionicu od 1000 metara, a učenici i učenice osmih razreda dionicu od 1500 metara.
Na žalost rezultate još ne znamo jer učenici petih i šestih iz Vrbovca nisu mogli doći dok im nastava nije završila, a Gradečki peti  i šesti su morali doma  zbog prijevoza. Rezultate čim saznamo, obavijestit ćemo vas.
   Sportski  pozdrav do novog natjecanja  u travnju ili svibnju  kad nas  očekuje futsal za pete i šeste razrede.

Mi smo predstavljali našu školu!

Vaša tjelesnica Katica!

« Kolovoz 2022 »