Knjižnica

Za potrebe škole izrađena je i posebna stranica o školskoj knjižnici. Može joj se pristupiti putem poveznice:

POVEZNICA NA STRANICU ŠKOLSKE KNJIŽNICE

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE ZA ŠK.GOD.2022./2023.

U SMJENI S VIŠIM RAZREDIMA

JUTARNJA SMJENA                                   8,30 - 14,30

POSLIJEPODNEVNA SMJENA                10,30 - 16,30

Svaki prvi utorak u mjesecu knjižnica ne radi zbog odlaska knjižničara na seminar -

Informativni utorak

Školska knjižnica mjesto je informacijske, odgojne-obrazovne i kulturne djelatnosti svake škole. Prikuplja, obrađuje i daje na korištenje knjige i drugu građu potrebnu učenicima i nastavnicima za održavanje nastavnog procesa. Fond školske knjižnice obuhvaća učenički i nastavnički fond. Fond čine knjige, časopisi i audiovizualna i elektronička građa, a njegova je struktura određena vrstom i nastavnim programom škole. Dio fonda namijenjen nastavnicima sadržava knjige i časopise koji se bave teorijom i praksom odgoja i obrazovanja, dok učenički fond sadržava djela obvezne školske lektire iz hrvatskog jezika, učeničku periodiku. Poseban dio fonda čini referentna građa - enciklopedije, leksikoni, rječnici, atlasi i druga građa.

Osnovna je zadaća suvremene škole zajedno sa školskom knjižnicom poticati potrebu za pisanim izvorima i ostalim vrstama knjižnične građe, razvijati čitalačke vještine i navike te osnove informacijske pismenosti i informacijske vještine koje su preduvjet za učinkovito pretraživanje informacija. Isticanjem osnovne zadaće školske knjižnice učenik postaje aktivan sudionik nove hrvatske škole.

Navedeni čimbenici omogućit će učenicima da postanu svjesni svojih informacijskih i čitalačkih potreba koje će im pomoći u aktivnom uključivanju u društvo znanja.

« Kolovoz 2018 »