SJEĆANJE NA VUKOVAR

18.11.09. u Područnoj školi Farkaševac obilježen je tematski dan vezan uz grad Vukovar.

Za taj dan, kao i svake godine, učenici su se posebno pripremali. Izradili su malene plakate o gradu i njima ukrasili svoje učionice, naučili pjevati pjesmu o Vukovaru, nacrtali grad (ovisi kako koji razred, neki je radio u tehnici kolaža, neki su radili karton – tisak, neki pomoću glinamola).

Na kraju dana svi zajedno okupili su se u hodniku naše škole. Treći i četvrti razred otpjevao je dvije pjesme o gradu ostalim učenicima. Zatim su Tomislav Žganec i Monika Jembri pročitali svim učenicima nekoliko prigodnih riječi vezanih uz taj događaj i pozvali sve prisutne da minutom šutnje odaju počast svim poginulim braniteljima.

Na kraju svega, učenicima je prikazan kratak film o gradu Vukovaru. Poslije prikazivanja filma svi učenici su u tišini izašli na ulicu i zapalili svijeće u znak sjećanja na GRAD HEROJ.

»...Najljepše priče uvijek počinju s prvim titrajem, s nekom neobjašnjivom jakom strujom koja se u tijelu javlja kada sretnete nekoga koga nikada prije niste vidjeli, a čini vam se da je cijeli život bio pokraj vas. Ljutiti što vas život vuče obali, a htjeli biste drukčije, opsjednuti svagdašnjom nadom da će sunce možda sutra izroniti iz oblaka svjetlije.«

S. Glavašević

objavio: Lidija Hatadi   datum: 19. 11. 2009.