Dobrodošlica prvašićima

Posebno je bilo svečano u matičnoj školi kada su u školu stigli mali prvašići. Dragim prvašićima i njihovim roditeljima obratila se ravnateljica Marijana prigodnim riječima:

"Dragi prvašići,

pred vama je jedno novo uzbudljivo razdoblje kada u vaše života uz šarene slikovnice, bojanke i crtiće stižu i slova i brojevi. Igre poput lovice ili skrivača od danas će nadopuniti  domaće i školske zadaće.

Danas je za vas veliki dan kada po prvi put sjedate u školske klupe. Od srca vam želim da s lakoćom i sa zadovoljstvom usvajate nova znanja i sklapate nova prijateljstava. Uz trud i strpljenje vaših učiteljica i učitelja te ljubav i podršku vaših roditelja, sigurna sam, vaši će školski dani biti uspješni.

Pozivam vas roditelje da podržite djecu u učenju, da im pomognete u usvajanju radnih navika i novih odgovornosti  prema sebi i drugima koje donosi školovanje te da što više vremena provodite s njima.

Posebno podsjećam sudionike u prometu da su od danas stotine djece koja su se uputila u školu ili iz škole. Najmanje što možemo učiniti za njih je odgovorno se ponašati u prometu te tako pružiti primjer i drugima, osobito najmlađima.

Dragi prvašići nemojte se ništa brinuti niti plašiti, samo hrabro krenite naprijed, a ja vam želim puno,  puno radosti, sreće, uspjeha i veselja."

Nakon toga nastupili su učenici petaši (bivši učenici učiteljica Nvenke i Romane) koji su izmamili  osmijeh i radost u očima prvašića.

Nazočnima se prigodnim riječima obratio i pedagog škole Elvis te kontakt policajac Pero.

objavio: Marijana Kozumplik Kemenović   datum: 8. 9. 2015.