U spomen na dubravskog sina Slavka Ježića

Dana  3. lipnja 2014. u prostorijama škole organiziran je skup u čast i na spomen doktoru Slavku Ježiću kako bi se dostojno obilježilia 119. godišnjica njegova rođenja i  45. obljetnica njegove smrti. O dr. Slavku Ježiću puno je toga rečeno, a još više prešućeno, no nama nije cilj bio govoriti o velikom znanstveniku, a on je to zasigurno bio, nego smo se više željeli prisjetiti njegovog životnog puta i njega kao osobe.

Tom prigodom prisutne Dubravce i prijatelje Dubrave pozdravili su ravnateljica škole Marijana Kozumplik Kemenović i načelnik općine Dubrava gdin Branimir Katalenac.                           Kroz prezentaciju o dr. Slavku Ježiću provela nas je  prof. Ana Badrov Valentak koju je napravila u suradnji sa prof. Ljiljanom Bilanović.  Učenice Melani Jambrušić i Ivona Katalenac odrecitirale su pjesme. Učenice je uvježbala prof. Ana Mlinar. Učenica Poula Zouhar pročila je tekst o tome kako današnja dubravska mladež doživljava dr. Slavka Ježića. Pri kraju skupa nazočnima se obratio gdin Mislav Ježić, uvaženi akademik, sin pokojnog Slavka Ježića. Prisutni su mogli čuti još neke zanimljive detalje iz teškog života dr. Slavka Ježića. Zahvalio se na lijepo priređenom skupu.

Posjetitelji su mogli pogledati izložbu likovnih radova učenika drugih razreda te prigodne plakate koje je izradila učenica Paola Zouhar.

žDubravski puk ponosan je na svog mještanina, prijatelja i čovjeka koji je toliko puno mogao i znao, ali trnjem posuti put zaustavio ga je i postao prepreka na putu do zvijezda.
ž
žNo, nikad nije kasno prisjetiti se čovjeka koji je bio veliki intelektualac, književnik, prevoditelj, romanist, kroatist,………………..Dubravac koji je postao počasni stanovnik našega mjesta te nas motri ponosnim očima s obližnjeg spomenika prisjećajući nas da čovjeku možeš uzeti sve, al ponos i dušu ne!
ž

objavio: Marijana Kozumplik Kemenović   datum: 4. 6. 2014.