Dani kruha i zahvalnosti

Učenici razredne nastave PŠ Farkaševac obilježili su Dane kruha i zahvalnosti.

S dolaskom jeseni,  osobito mjeseca listopada, obilježavamo mnoge važne dane kao što su Dani kruha i zahvalnosti, Dan jabuka, Dan kravate... O svemu tome danas je bila riječ u kratkom programu kojeg su osmislili učenici razredne nastave PŠ Farkaševac.    Ukrasili smo školski pano i stol. Ove je godine bio osobito bogat, stvarno smo bili jako zahvalni na obilju,  a        prisjetili smo se i onih koji nemaju, te smo za njih molili i prikupljali novčiće u sklopu projekta Marijini obroci.

Najhrabriji je bio Marko, on je prvi krenuo pričati kako su nam važni jesenski plodovi, koje beremo, i od kojih marljivim radom čovječjih ruku nastaje kruh. Pomogle su mu Sara i Iva. . Četvrtaši su izveli prigodan igrokaz (Srđan, Lea. Mia, Maja Lena).

Prvašići su hrabro recitirali, svatko jednu kiticu: Patricija, Mihael, Lara, Bojana, Petra, Sara, Amalija, Anamarija.

Drugašići su nas uvveli u šumsku priču i

najavili pjesmu "Primi ove darove naš Oče" koju su svi učenici zajedno zapjevali.

Zahvalili smo našem župniku, Damiru Vrabecu, što nam je blagoslovio kruh i hranu, zajedno smo se pomolili i krenuli blagovati...

Naravno, nije izostalo iznenađenje našeg načelnika Matije Copaka, zamirisale su nam naručene pice, koje nam je dostavila gospođa Zorić.

Vjeroučiteljica je zahvalila svima na trudu i suradnji, pozdravila sve prisutne i od stručnih suradnika škole, a najviše od naše ravnateljice Marijane Kozumplik Kemenović.

Ostalo nam je puno kiflića, sutra ćemo se ponovo okrijepiti.

objavio: Katarina Hajdek   datum: 19. 10. 2022.

« Svibanj 2024 »