Domovinu svoju ljubim

Učenici 3.a razreda završili su nacionalni eTwinning projekt Domovinu svoju ljubim.

Nekada davno, poznati filozof Seneca rekao je:
"Nitko ne ljubi domovinu jer je velika, već što je njegova."
Svaki čovjek voli svoju domovinu. Uz nju povezuje svoj dom, obitelj, prijatelje.
Domovinu čine ljudi koji u njoj žive, povijest i kultura. Domovinu čine i njezine posebnosti te prirodne ljepote.

Ciljevi projekta:

Razvijati ljubav prema svome domu, obitelji, narodu i domovini.
Opisati organiziranost lokalne zajednice u svome zavičaju (gradonačelnik, načelnik i sl.).
Raspravljati o utjecaju događaja, osoba i promjena na sadašnji i budući život čovjeka. Prikazati događaje, osobe i promjene u zavičaju tijekom prošlosti i sadašnjosti.
Raspravljati o svojoj ulozi i povezanosti sa zavičajem prema događajima, interesima i vrijednostima.
Navesti značajne osobe i događaje iz zavičaja te objasniti njihov doprinos zavičaju i staviti ih u povijesni slijed.
Obilježiti 30 godina postojanja naše domovine, prisjetiti se kako je nastala. Upoznati hrvatske simbole.
Obilježiti Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje 2021.
Obilježiti Dan državnosti.
Utjecati na razvoj cjelovite osobe koja će se moći brinuti o sebi, drugima i društvu u cjelini.

Projekt je trajao cijelu školsku godinu.

Ovo su samo neke od aktivnosti koje su proveli.

1. Upoznavanje partnera

2. Predstavljanje svoje škole partnerima

3. Upoznavanje hrvatske zastave i himne

4. Obilježavanje Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje 2021.

5. Upoznavanje glavnog grada Republike Hrvatske

6. Pisanje pjesama i priča o domovini

7. Naučili da voljeti domovinu znači biti uzoran učenik, poštovati razredna pravila, pravila škole, grada, mjesta u kojemu živiš.
Voljeti domovinu znači poštovati različitosti, uvažavati tuđe mišljenje, zalagati se za mir, izbjegavati sukobe, doprinositi njezinu napretku.

8. Prisustvovali pokaznoj vježbi vatrogasaca i odlučili postati vatrogasci

Sretan Dan državnosti!

objavio: Lidija Hatadi   datum: 28. 5. 2022.