Dan sigurnijeg interneta

U utorak, 8.2.2022. godine učenici 3.a razreda OŠ Dubrava obilježili su Dan sigurnijeg interneta.

Ove godine, učenici 3. a razreda sudjeluju u nekoliko projekata. Zbog toga su učili o sigurnosti na internetu.

Za tu prigodu koristili su se ovim izvorima: Uhvati me ako znaš,

Internetski pribor i Pristojno ponašanje.

Dan sigurnijeg interneta obilježili su u okviru ovih predmeta: Hrvatski jezik, Priroda i društvo. Na taj način ostvarili su niz ishoda i međupredmetnih očekivanja.

OŠ HJ A.3.4.

Učenik piše vođenim pisanjem jednostavne tekstove u skladu s temom

OŠ HJ C.3.1.

Učenik pronalazi podatke koristeći se različitim izvorima primjerenima dobi učenika.

PID OŠ C.3.2.

Učenik raspravlja o utjecaju pravila, prava i dužnosti na pojedinca i zajednicu.

ikt C.2.1.

Učenik uz povremenu učiteljevu pomoć ili samostalno provodi jednostavno istraživanje radi rješenja problema u digitalnome okružju.

ikt C.2.2.

Učenik uz učiteljevu pomoć ili samostalno djelotvorno provodi jednostavno pretraživanje informacija u digitalnome okružju.

ikt C.2.3.

Učenik uz učiteljevu pomoć ili samostalno uspoređuje i odabire potrebne informacije među pronađenima.

Na početku dana ponovili su pravila pristojnog ponašanja te usporedili to s ponašanjem na internetu.

Prisjetili su se kako pišu svoje e-poruke te pregledali plakate koje su ranije izradili za domaću zadaću.

Razgovarali su o vijestima. Ponovili su što je vijest, kako se piše te što sve mora sadržavati. Sudjelovali su u raspravi na pitanje: „Vjerujete li svemu što pročitate u novinama ili na internetu?

Složili su se da treba biti jako pažljiv u čitanju vijesti jer nije sve istina što se nalazi na internetu. Napisali su svoje lažne vijesti te ih prezentirali ostalim učenicima.

Odigrali su kviz o ponašanju na internetu i dobro se zabavili.

objavio: Lidija Hatadi   datum: 9. 2. 2022.