Mali razgovori učenika 3. razreda PŠ Farkaševac i posebne skupine PŠ Farkaševac

Tema: Čitajmo da ne ostanemo bez riječi

Učenici 3. razreda  PŠ Farkaševac provode međunarodni eTwinning projekt Ljubav nas veže i spaja. Projekt je nastao u prvom mjesecu.

Jedan od ciljeva ovog projekta je uključivanje te suradnja s učenicima s posebnim potrebama.

Osim toga, ova godina proglašena je godinom čitanja. Zbog svega navedenog, učenici trećeg razreda pozvali su preko platforme ZOOM učenike posebne skupine PŠ Farkaševac u svoju učionicu.

Videokonferencija se održala 16. travnja 2021. godine.

Ishodi i međupredmetna očekivanja

OŠ HJ A.3.1.

Učenik razgovara i govori tekstove jednostavne strukture.

OŠ HJ B.3.2.

Učenik čita književni tekst i uočava pojedinosti književnoga jezika.

osr A.2.1.

Razvija sliku o sebi.

osr A.2.3.

Razvija osobne potencijale

osr B.2.1.

Opisuje i uvažava potrebe i osjećaje drugih.

osr B.2.2.

Razvija komunikacijske kompetencije.

Na početku videokonferencije učenici su se predstavili jedni drugima.

Razgovarali su o prednostima i nedostacima online nastave, kako im je na online nastavi i sl.

Učenici posebne skupine bili su ugodno iznenađeni. Zbog samoizolacije morali su održavati nastavu na daljinu. Bila je ovo prilika za druženje, razgovor.

Iz razgovora se vidjelo da im nedostaje škola, prijatelji te da jedva čekaju da se vrate u školske klupe.

Na kraju druženja učenici trećeg razreda prezentirali su svoj kratak video koji su izrađivali tjedan dana.

Učenici posebne skupine nagradili su ih glasnim pljeskom te odlučili da će i oni pročitati Ogledalce.

Učenici posebne skupine nacrtali su glavne likove priče. Ovo su njihovi radovi.

Ovakvim načinom rada utječe se na razvoj osobnoga, kulturnoga i nacionalnoga identiteta, ali i identiteta osobe kao člana globalne zajednice, koji uvažava različitosti i vidi ih kao priliku za učenje. Razvija se solidarnost i potiče empatija u neposrednoj socijalnoj okolini i globalno. Uključuje razvoj odgovornoga ponašanja te brigu za osobno zdravlje, postignuća, kvalitetu života i odnose koje pojedinac razvija.

objavio: Lidija Hatadi   datum: 16. 4. 2021.