OD PONEDJELJKA 16.3.2020. NASTAVA NA DALJINU

Poštovani roditelji, učenici i učitelji!

Sukladno odlukama Vlade Republike Hrvatske i Ministarstva znanosti i obrazovanja od ponedjeljka 16.3.2020. prelazimo na nastavu na daljinu i učenici neće dolaziti u školu. Učenici od 1. do 4. razreda koji nemaju organizirani nadzor kod kuće mogu doći u školu, a njihovi roditelji dužni su o tome izvijestiti razredne učitelje još danas 15.3.2020.

Shodno obraćanju ministrice Blaženke Divjak izdvajamo najbitinje informacije:

Od ponedjeljka će svi učenici  i maturanti imati mogućnost pratiti nastavu na  televiziji:

Razredna nastava na HRT 3 Škola na Trećem

Viši razredi osnovne i maturanti na Sportskoj televiziji

1.- 4. razred OŠ Samo roditelji koji nemaju mogućnost ostaviti dijete pod nadzorom doma, ostavljaju dijete u školi. U školi se neće odvijati nastava, a Školu na Trećem će pratiti u školi, ako je njihov termin dok su u školi na rasporedu, inače od kuće.

5. - 8. razred U ponedjeljak gledaju nastavu na Sportskoj televiziji i testiraju virtualni razred s razrednikom. U utorak gledaju nastavu na SPTV i testiraju virtualni razred s razrednikom i predmetnim učiteljima te slijede upute razrednika i predmetnih učitelja. Od srijede razrednici daju u virtualnim razredima učenicima raspored i obavijesti, predmetni učitelji daju aktivnosti i zadatke.

Učitelji će pratiti aktivnosti učenika, davati im zadatke, poticati ih na rad i okupljati u virtualne učionice, davati povratne informacije o radu i napretku (vrednovanje kao učenje, vrednovanje za učenje). Tijekom nadolazeća dva tjedna nema ocjenjivanja (vrednovanja ishoda učenja).

Također, ukoliko razrednik primijeti da učenik nije bio aktivan tijekom cijelog dana unutar virtualne učionice, zatražit će od roditelja povratnu informaciju o razlozima te roditelj treba opravdati izostanak i potaknuti učenika na redovitost pohađanja nastave na daljinu.

Od učenika očekujemo da primjenjuju primjerene oblike ponašanja u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici. Učenici za neprimjerene oblike mogu snositi posljedice sukladno Pravilniku o pedagoškim mjerama.

Ukoliko imate bilo kakvih pitanja slobodno se obratite razrednicima, učiteljima, stručnim suradnicima ili ravnateljici škole (os-dubrava@os-dubrava.skole.hr).

U privitku možete vidjeti raspored za ponedjeljak 16.3.2020.

Puno strpljenja, dobre volje, međusobnog uvažavanja, znanja i sreće u nastavi na daljinu!

Priloženi dokumenti:
Raspored_sati_za_16.3.2020.pdf (79.58 KB)

objavio: Marijana Kozumplik Kemenović   datum: 15. 3. 2020.