Prezentacija projekta Pružimo djeci ruku ljubavi - webinar edukacije učitelja u sklopu kurikularne reforme

Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizira ciklus webinara na kojem će, tijekom sljedećih mjeseci, najuspješniji odgojno-obrazovni radnici, nagrađeni 2019. godine, predstaviti svoje primjere dobre prakse. Svoj primjer dobre prakse iz naše škole predstavila je učiteljica Lidija Hatadi u suradnji s kolegicom Ivanom Bašić iz OŠ „Opuzen“. Predstavljen je projekt Pružimo djeci ruku ljubavi.

Projekt Pružimo djeci ruku ljubavi provodi se na eTwinning platformi.  Autorice projekta su Ivana Bašić (OŠ Opuzen) i Lidija Hatadi (OŠ Dubrava, PŠ Farkaševac). Projekt je usko povezan s ishodima građanskog odgoja u nižim razredima.

Cilj projekta je osposobiti i osnažiti učenike za aktivno i učinkovito obavljanje građanske uloge. Razvijati sposobnost lakšeg snalaženja u pluralističkome društvu u kojem žive, razvijati pouzdanje u vlastite snage i pronalaziti vlastite odgovore i rješenja za aktualne društvene probleme i izazove. Stjecanjem građanske kompetencije, koja uključuje građansko znanje, vještine i stajališta, učenici se osposobljavaju za uspješno sudjelovanje u životu demokratske zajednice.  Potrebno je provesti odabrane programske aktivnosti s djecom i za djecu te potaknuti druge udruge, ustanove i organizacije za djecu da i one svojim aktivnostima obogate život djece promičući volonterizam. Projektom se želi promicati jednakost djece s teškoćama u razvoju i mladih s invaliditetom te njihovo socijalno uključivanje u redoviti odgojno-obrazovni proces i zajednicu s vršnjacima.

Webinar se održao u četvrtak, 23. siječnja 2020. godine preko Adobe Conecta, a na webinaru je bilo prisutno 509 učitelja. Kolege su nakon webinara ispunile evaluacijski listić te su prezentaciju projekta ocijenili visokom ocjenom

Izvor: Ivana Bašić, učiteljica savjetnica

objavio: Marijana Kozumplik Kemenović   datum: 30. 1. 2020.