Međunarodni dan međusobnog pomaganja

U četvrtak, 24. listopada 2019. godine učenici drugog razreda PŠ Farkaševac obilježili su Međunarodni dan međusobnog pomaganja. Smisao toga dana je da barem na jedan dan zaboravimo sve prepreke i granice koje nas dijele te pokušamo pomoći jedni drugima i na taj način postanemo bolji ljudi.

Učenici drugog razreda dugo su razmišljali kako bi se mogli uključiti. Dosjetili su se da će organizirati humanitarnu akciju prikupljanja igračaka. Naime, ovog ljeta jednom učeniku iz naše škole izgorjela je kuća. Bile su organizirane brojne akcije kako bi se pomoglo obitelji. U pomoć su priskočili brojni nepoznati građani Republike Hrvatske, naša škola, Općina Farkaševac te mnogi drugi. Međutim, malo tko se sjetio da su tu i mala djeca koja su ostala i bez svojih igračaka. Zato su učenici drugog razreda odlučili prikupiti što više igračaka.

Akciju su započeli u listopadu ove godine. Kako bi prikupili što više igračaka obratili su se ravnateljici škole, načelniku općine, 4.a razredu OŠ Dubrava te 3.razredu PŠ Kali.

Pisanje maila ravnateljici

Odgovor ravnateljice stigao je vrlo brzo. Osim poruke ohrabrenja poslala je i školski pribor za Josipa.

Odgovor učenika 3. razreda iz PŠ Kali stigao je drugi dan. S oduševljenjem su se uključili u akciju i poslali pisma ohrabrenja te igru Monopoly.

Pismo Josipu

Dragi Josipe,

pozdravljaju te učenici 3.r. PŠ Kali. Učiteljica nam je pričala što ti se dogodilo. Jako nam  je žao. Šaljemo ti naše poruke ohrabrenja.  Pogledaj ih i pročitaj. Mislimo na tebe i spremamo ti malo iznenađenje.

Pozdrav s otoka Ugljana.

I učenici 4.a razreda OŠ Dubrava rado su se uključili u akciju.

Danima su skupljali igračke i donosili ih u školu.

Iz Općine Farkaševac stigla je potpisana nogometna lopta.

S oduševljenjem na loptu su se potpisali i učenici drugog razreda.

Svoje igračke koje su donijeli u školu zapakirali su u veliku kutiju.

S nestrpljenjem su očekivali dan kada će uručiti Josipu igračke.

Ovo su samo neki od upita učenika: "Učiteljice, moram li još čuvati tajnu? Učiteljice, ja više ne mogu čuvati tajnu! Kada ćemo uručiti poklone Josipu?"

U četvrtak, 24. listopada 2019. godine učenici drugog razreda uručili su poklone Josipu.

U hodnik su pozvali sve učenike niže smjene i pokazali im što su sve radili.

Objasnili su svima da nikad nisu sami. I kad im se dogodi neka nevolja da su uz njih prvo njihovi roditelji i prijatelji, škola, ali i svi ljudi dobre volje te time naglasili važnost pomaganja i međusobnog uvažavanja.

Na kraju su pozvali Josipa i uručili mu poklone.

Učenici drugog razreda bili su presretni jer su uspjeli u svome iznenađenju. Spontano su zagrlili Josipa i još satima o svemu pričali.

Josip je bio sretan cijeli dan. Veselo se smiješio i razgovarao s ostalim učenicima u školi.

Roditelji Josipa svima od srca zahvaljuju na svemu.

objavio: Lidija Hatadi   datum: 27. 10. 2019.