Petaši na Tjednu glazbe za mlade

Nova generacija petih razreda započela je svoje posjete KD Vatroslava  Lisinskog i Tjednu glazbe za mlade.

4. travnja 2019.g. poslušali su i pogledali baletnu suitu Žar ptica, ruskog skladatelja Igora Stravinskog.

U pratnji svojih razrednica Mihele i Tatjane, učenici petih razreda matične škole, posjetili su Tjedan glazbe za mlade u KD Vatroslava Lisinskoga u Zagrebu.

Žar ptica je uspješan ruski balet iz kojeg je njegov skladatelj Igor Stravinski odabrao najljepše dijelove i pretvorio ih u baletnu suitu. Zagrebačka filharmonija pod ravnanjem maestra Tončija Bilića i Škola suvremenog plesa Ane Maletić izveli su ovo glazbeno djelo, a naracijom ih je pratio koreograf Dinko Bogdanić. Učenici su pažljivo slušali i bili izrazito pristojni te su pozitivno reagirali na orkestar i mnogobrojne plesače. Posebno im se svidjela koncertna dvorana koju su posjetili prvi put te su izrazili su želju za novim susretom s glazbom. Šećer na kraju je bila zajednička fotografija naših petaša i maestra Tončija Bilića.

Nakon ručka, pogledali su film Moj dida je pao s Marsa. Svakako preporučujemo svima da pogledaju ovaj odličan film iz kojeg se može naučiti što je to ljubav, prijateljstvo i požrtvovnost.

U nastavku donosimo nekoliko slika i pozivamo sve da posjete koncertnu dvoranu Vatroslava Lisinskog i uživaju u dobroj glazbi.

objavio: Tatjana Devčić Stefanović   datum: 5. 4. 2019.