"Peća i vuk"

Dana 5. prosinca 2018.g. realizirana je izvanučionička nastava iz Glazbene kulture. U pratnji svojih učitelja/ica, asistentice u nastavi i učiteljice Glazbene kulture, učenici četvrtih razreda matične škole te učenici PŠ Farkaševac i Kapela (1.-4.r.) posjetili su KD Vatroslava Lisinskoga u Zagrebu. Poslušali su simfonijsku bajku Peća i vuk, ruskog skladatelja Sergeja Prokofjeva.

Skladbu "Peća i vuk" izveo je simfonijski orkestar pod ravnanjem maestra Vetona Marevcija i uz naraciju glumca Vinka Štefanca. Naši učenici razredne nastave po prvi puta su se susreli sa "živom" glazbom u koncertnoj dvorani. S velikim zanimanjem pratili su priču o Peći, njegovom djedu, prijateljima iz životinjskog svijeta te strašnom vuku kojeg je hrabri Peća nadmudrio, a na kraju su ga svi zajedno otpratili u zoološki vrt. Poruku bajke učenici su lako zaključili: pozitivan odnos prema prirodi, izgrađivanju prijateljskog odnosa i osjećaja za pomoć. Učenici su pažljivo slušali i izrazito se lijepo ponašali tijekom izvedbe te su pozitivno reagirali na koncert. Izrazili su želju za novim susretom s glazbom, što ćemo im omogućiti u budućim projektima Hrvatske glazbene mladeži.

Nakon koncerta, učenici su se prošetali Zagrebom i posjetili Advent. Bogatstvo božićnih ukrasa i mirisa izmamili su osmijeh na dječja lica.

Sretan Božić svima!

objavio: Tatjana Devčić Stefanović   datum: 8. 12. 2018.