Poduzetnički projekt-uzgoj cvjetnog nasada

Danas, 30. siječnja, u prijepodnevnim satima, od 9 do 11, učenici četvrtih razreda ostvarili su drugu fazu Poduzetničkog projekta-uzgoj cvjetnog nasada...

Prva faza Poduzetničkog projekta započela je još početkom 11. mjeseca kada je učiteljica Helga Vreš kod kuće posijala sjeme maćuhica.

Danas smo ostvarili drugu fazu: rasad maćuhica dovežen je u prostorije OŠ Dubrava, pod smo prekrili najlonom, dječaci su pomogli donijeti zemlju, djevojčice su pripremale male plastične posude (teglice) koje su svi četvrtaši marljivo skupljali duže vrijeme i kašete u koje smo stavljali rasađene maćuhice.

Nakon toga je započeo "pravi posao": učenici su punili prazne teglice zemljom, učiteljice su im dodavale sitne biljčice s korijenom, a oni su ih zasadili i odvojili u posebne kašete. Posao je trajao dva sata. Zatim smo sve počistili. Naša čistačica Mirjana Kranjc pomogla nam je u spremanju 15-ak kašeta s rasađenim maćuhicama na prozore hodnika dvorane i škole gdje će maćuhice rasti i razvijati se.

Treća faza započinje već slijedeći tjedan: maćuhice treba redovito zalijevati i brinuti se da im ništa ne nedostaje kako bismo mogli, u bližoj budućnosti, ostvariti posljednju fazu Poduzetničkog projekta-izložbenu prodaju.

Cilj je provođenja i sudjelovanja u ovom projektu na nižoj razini naučiti što znači biti poduzetnik te spoznati kako zajedničkim dogovorom, radom i suradnjom možemo ostvariti dobit i uživati u plodovima našeg rada (pretpostavka je da će biti za sladoled!)

objavio: Brankica Habuzin   datum: 30. 1. 2016.