Četvrtaši obilježili...

Četvrti razredi i ove su godine kroz nastavne predmete i sadržaje obilježili 4.listopada-Svjetski dan zaštite životinja i 5.listopada-Svjetski dan učitelja.

Budući da ove događaje obilježavamo još od 1. razreda, većina je učenika usvojila kojeg dana i s kojim ciljem se aktivnosti u razredu provode. Aktivnosti se svake godine mijenjaju i nadograđuju u skladu s dobnim uzrastom djeteta, ponekad ih uspijemo provesti u jednom danu, a nekad traju i više dana.

Svjetski dan zaštite životinja obilježili smo ovako:

na satu hrvatskog jezika učenici su čitali i interpretirali dva teksta na temu Životinje, a zatim se pismeno izrazili na temu Zašto trebamo štititi životinje

na satu razrednika razgovarali smo o čemu bi svako dijete trebalo razmisliti prije nego nabavi kućnog ljubimca (smještaj, hrana, čišćenje, briga, odgovornost...)

na satu likovne kulture fotomontažom smo izradili neobičnu životinju

Svjetski dan učitelja obilježili smo razgovorom na temu Učenje ili mučenje gdje smo zaključili da će im nastavno gradivo koje sada uče trebati u različitim dijelovima njihova svakodnevnog života, a zatim su učenici izrazili svoje mišljenje o učiteljima, zapisali ga i svojim radovima uredili školski pano.

Provedbom ovakvih sadržaja ne samo da učimo, već razmjenjujemo mišljenja, dopunjujemo ih, mijenjamo, raspravljamo...Učenici neposredno prihvaćaju pravila ponašanja prema životinjama, prema autoritetima i to postaje sastavni dio njihova života.

objavio: Brankica Habuzin   datum: 9. 10. 2015.