"POMOZIMO JEDNI DRUGIMA"

VALERIJA BAĆAN, učenica sedmog razreda naše škole, boluje od teške bolesti kralježnice.  Nakon nekoliko godina neizvjesne borbe s tom bolešću i upora naših liječnika da joj pomognu, oni ipak odlučuju da će se u stranoj državi to bolje i uspješnije riješiti. Tako je za Valeriju dogovorena operacija u Njemačkoj na koju bi uskoro trebala otići.

Troškove njezine skupe operacije podmirit će HZZO, no njezina jedina želja je bila da je u tim teškim trenucima prate i budu joj podrška njezini roditelji. Znajući to, zatitrala su i otvorila se srca mnogobrojnih ljudi koji su odlučili komadić nečega otkinuti sebi i darovati drugome. Važno je da u velikoj krizi koja je zahvatila našu zemlju, ljudi ipak nisu zaboravili biti ljudi, imati srce i dušu. Tako smo i mi u našoj školi pokrenuli nekoliko akcija kojima smo uspjeli prikupiti nešto novca kako bismo ispunili Valerijinu želju.  Na poziv ravnateljice i razrednice naše Valerije uključila su se djeca, roditelji, djelatnici, ali i svi mještani naše općine koji su rado postali dio naših akcija (oslikavanje starih stolaca, prikupljanje novca od milodara u crkvi te razni dobrovoljni prilozi naših dragih ljudi). Velika im hvala na tome. U općini Gradec je organiziran humanitarni koncert za malenu Valeriju na kojem je nastupio zbor mladih pjevača koji su zdušno pjevajući svakom posjetitelju uspjeli izmamiti suzu na oko. U ovakvim životnim situacijama za koje mislimo da se uvijek događaju nekom drugome, a ne nama, zaista je važno imati onoga koji će te potapšati po ramenu i reći: „Ne boj se, budi hrabar, sve će biti dobro!“ Upravo to smo mi ljudi jedni drugima. Hvala Vam od srca!!!

objavio: Ana Badrov Valentak   datum: 28. 1. 2015.