Posjet Bjelovaru

Učenici trećih i četvrtih razreda OŠ Dubrava posjetili su grad Bjelovar.

Bjelovar je smješten na visoravni podno jugozapadnih obronaka Bilogore, danas je sjedište Bjelovarsko-bilogorske županije i političko, gospodarsko i kulturno središte toga kraja.

Početak gradnje Bjelovara počeo je 1756. godine odlukom carice Marije Terezije. Samu gradnju vodio je barun Philipp Lewin von Beck.

1874. godine Bjelovar dobiva status Slobodnog kraljevskog grada i počinje se ubrazano razvijati.

Danas je to moderno uređen grad u kojem posebno uživaju djeca.

Na izlet su krenuli u 9 sati. Svi su bili jako uzbuđeni. Osvanule su nove frizure i poseban make-up.

Nakon pozdrava s roditeljima i ravnateljicom svi su se udobno smjestili i krenuli put Bjelovara.

Bjelovar je od Dubrave udaljen tridesetak kilometara te im je bilo potrebno pola sata kako bi stigli do cilja.

Plan izleta:

1. Kulturni i multimedijski centar Bjelovar

2. upoznavanje grada

3. ručak (McDonalds)

4. povratak.

Prije same projekcije filma većina učenika prošetala je centrom, pogledala najave drugih filmova te kupila kokice i sok.

Naoružani posebnim naočalama za gledanje filma smjestili su se u dvoranu i nestrpljivo iščekivali početak Crvene pande.

Film je nadmašio očekivanja učenika. Tome su pridonijeli posebni efekti koji su ih očarali.

Nakon filma slijedilo je razgledavanje grada. Ovako je to izgledalo.

Nakon šetnje došao je na red ručak u McDonaldsu.

Učenici su imali zadatak sami naručiti hranu. Snalazili su se na različite načine.

Nije bilo tako jednostavno kako se činilo na početku.

Na kraju su svi uspjeli.

Bilo je jako lijepo...

objavio: Lidija Hatadi   datum: 8. 4. 2022.