Suradnja učenika 2. a razreda i Udruge žena liječenih od raka dojke

Učenici 2. a ostvarili su suradnju s Udrugom žena liječenih od raka dojke Sveta Margareta izradom slikovnice Mama je bolesna...kako se ja osjećam?

Projekt je zamišljen još tijekom prvog razreda, ali sve smo zadatke "odradili" tijekom 10 mjeseca 2021. Ostvareni su sljedeći ishodi:

osr A.1.1. Razvija sliku o sebi.

osr A.1.2. Upravlja emocijama i ponašanjem.

osr B.1.1. Prepoznaje i uvažava potrebe i osjećaje drugih.

osr B.1.2. Razvija komunikacijske kompetencije.

osr C.1.3. Pridonosi skupini.

uku C.1.4. 4. Emocije-Učenik se koristi ugodnim emocijama i raspoloženjima tako da potiču učenje te kontrolira neugodne emocije i raspoloženja tako da ga ne ometaju u učenju.

uku D.1.2. 2. Suradnja s drugima-Učenik ostvaruje dobru komunikaciju s drugima, uspješno surađuje u različitim situacijama i spreman je zatražiti i ponuditi pomoć.

Različite aktivnosti provodili smo na Satu razrednika, Hrvatskom jeziku i Likovnoj kulturi. Osvijestili smo koji sve osjećaji postoje, kojim emotikonima i bojama  prikazujemo pojedine osjećaje, naučili smo da je izaražavanje svojih osjećaja izuzetno važno.

Razgovarali smo općenito o bolestima i koliko je važno brinuti se za svoje zdravlje. Jedan od zadataka bio je da kod kuće o tome razgovaraju sa članovima svoje obitelji.

Zatim smo pisali o osjećajima koji bi se mogli pojaviti kada bi saznali da je bolestan netko iz obitelji. Pokušali smo oblikovati kratke priče o tome. Zamislili smo da priče govore djeca iz cijele Hrvatske.

Kada su priče završene, svaku je trebalo ilustrirati. I tu smo se najviše vodili ciljem da želimo prikazati osjećaje. To nije bilo lagano; svi su učenici sudjelovali u slikanju i nastalo je puno slika.

Nakon analiza i razmjene mišljenja o pojedinim slikama, odlučili smo i nastala je slikovnica Mama je bolesna...kako se ja osjećam?

Promocija slikovnice održat će se u nedjelju, 06.03. u 15 h u Kulturnom centru u Dubravi.

Pričat ćemo kako je slikovnica nastala, moji će učenici čitati priče iz slikovnice i pokušat ćemo utjecati na sve žene da se redovito kontroliraju i brinu o svom zdravlju.

SLIKOVNICA

objavio: Brankica Habuzin   datum: 3. 3. 2022.