Božićno čudo

Posljednjeg dana nastave, dramska skupina i pjevački zbor predmetne nastave, izveli su predstavu "Božićno čudo" te uputili važnu poruku o obiteljskim vrijednostima i zajedništvu. Želimo vam sretan, blagoslovljen i zdrav Božić u krugu najbližih!

Djevojčica Božica slavi imendan i rođendan te želi novi mobitel na poklon.

Nakon svađe s bratom, vraćaju se baka i djed s mise. Oni opisuju kako je bilo nekad, a kako je sada, kada djeca zaboravljaju obiteljske vrijednosti i žele samo materijalne stvari.

Božici dolaze dva anđela i upućuju joj važnu poruku o obitelji, ljubavi i skromnosti. Djevojčica mijenja mišeljenje i samo želi da se mama i tata sretno vrate s puta.

Roditelji joj se pri povratku ispričavaju jer nisu stigli kupiti poklon, a Božica je sretna jer su svi na okupu za Božić!

Ovo je ukratko priča koju smo ispričali našim učenicima i djelatnicima škole...

Na pozornici su nam se pridružili dragi gosti, načelnik Tomislav Okroša i župnik Mihil Gojani, koji su nam uputili prigodne riječi. Posebno zahvaljujemo ravnateljici koja nas je sve dirnula emotivnim govorom!

Posjetio nas je i Djed Božićnjak koji je učenike razveselio poklonima. Zahvaljujemo se Općini Dubrava na darivanju učenika!

Za kraj ovog božićnog čuda u izazovnim vremenima, prisjetili smo se i našeg g. Mirka Kovačića koji nas je prerano napustio. Njemu u čast i hvalu, zapjevali smo i zaplesali Zvončiće!

Neka nas sve obasja svjetlo Božića jer čuda su moguća, samo u njih trebamo vjerovati!

Zagrlite svoje bližnje, pokažite im ljubav, cijenite ono što imate i uživajte u tome!

Sretan Božić!

objavio: Tatjana Devčić Stefanović   datum: 24. 12. 2021.