U svijetu književnih umjetnika

Učenici 3.a razreda Osnovne škole Dubrava sudjeluju u nacionalnom projektu U svijetu književnih umjetnika. Autorice ovog projekta su Angelina Jakopin i Brankica Habuzin.

Cilj projekta je upoznati život i stvaralaštvo književnih umjetnika razvijanjem istraživačkih vještina i vještina kritičke analize. Razvijati sposobnosti samostalnog učenja, problemskog mišljenja, rada u timovima (skupinama), komunikacije, inovativnog mišljenja, vlastite prezentacije, medijske i IKT kompetencije.

Ishodi

OŠ HJ A.3.3.

Učenik čita tekst i pronalazi važne podatke u tekstu.

OŠ HJ B.3.1.

Učenik povezuje sadržaj i temu književnoga teksta s vlastitim iskustvom.

OŠ HJ B.3.2.

Učenik čita književni tekst i uočava pojedinosti književnoga jezika.

OŠ HJ B.3.3.

Učenik čita prema vlastitome interesu te razlikuje vrste knjiga za djecu.

OŠ HJ B.3.4.

Učenik se stvaralački izražava prema vlastitome interesu potaknut različitim iskustvima i doživljajima književnoga teksta.

Na početku projekta učenici su posjetili školsku knjižnicu. Ponovili su kako se ponaša u knjižnici, kako se posuđuju knjige, čemu služi knjižnica i sl.

Uočili su razliku između pojmova KNJIŽNICA, KNJIŽARA, ČITAONICA, KNJIŽNIČAR itd.

Na satu Hrvatskog jezika radili su tekst o profesoru Baltazaru. Jako im se svidio te su pokušali saznati još nešto o njemu.

Pročitali su priču o profesoru Baltazaru te analizirali likove.

Saznali su da je snimljeno ukupno 59 epizoda o profesoru Baltazaru. Došli su na ideju napisati svoju priču (60.) te po njoj snimiti kratak film. Bili su podijeljeni u tri skupine. Svaka skupina napravila je svoj kratak film.

Na satu likovne kulture proučavali su tonove boje i napravili plakat o profesoru Baltazaru.

Na kraju su pogledali svoj filmove i oduševili se rezultatom.

objavio: Lidija Hatadi   datum: 31. 10. 2021.