Moć knjige, znanja i božićne čarolije baleta Orašar

Dana 19. studenog 2019.g., učenici 4.a i b razreda matične škole posjetili su tiskaru Školske knjige u Zagrebu, a nakon toga su sa učenicima razredne nastave iz PS Farkaševac uživali u bajkovitim ulomcima iz baleta Orašar.

Simpatična voditeljica otkrila je učenicima 4.-ih razreda matične škole sve čarolije tiskarskog svijeta i uputila ih u proces nastanka knjiga. Od ideje do korica, dug je put... Učenici su bili izrazito pažljivi i postavljali su brojna pitanja. Zaključili su kako knjige moraju cijeniti i čuvati jer moć pisane riječi ima iznimnu važnost.

Nakon tiskare, učenici su se sastali s učenicima razredne nastave iz PŠ Farkaševac te su zajedno posjetili KD Vatroslava Lisinskog. U prekrasnoj kombinaciji predstavljanja elementarnih baletnih figura, uz koreografa Dinka Bogdanića, maestra Alana Bjelinskog i Simfonijskog orkestra te voditeljicu Ivu Šulentić, uplovili su u bajkovito božićno ozračje. Učenici Umjetničke plesne škole Silvije Hercigonje, uz potporu baletnih prvakinja HNK, Edine Pličanić, Ervine Sulejmanove i Mirne Sporiš, izveli su najljepše ulomke iz najpopularnijeg božićnog baleta Orašar, P. I. Čajkovskog. Nakon Minijaturne uvertire, u izvedbi Simfonijskog orkestra, slijedio je niz poslastica slatkiša. Sve je završilo prekrasnom skupnom točkom Valcera cvijeća.

Pogledajte samo djelić atmosfere koja se ne može opisati riječima i pozivamo Vas da posjetite i kazalište te doživite čaroliju Božića uz bezvremenskog Orašara!

Pozdrav na početku!

Iva Šulentić

Maestro Alan Bjelinski

Koreograf Dinko Bogdanić

Minijaturna uvertira

Koračnica

Ples šećerne vile

Ruski ples trepak

Arapski ples

Kineski ples

Ples mirlitona

Valcer cvijeća

Pozdrav na kraju!

objavio: Tatjana Devčić Stefanović   datum: 19. 11. 2019.