Petaši u Dinoparku i Poreču

Dana 30. svibnja 2019.g. realiziran je jednodnevni izlet za pete razrede. 34 učenika i njihove razrednice na putovanju u Dinopark (Funtana) te grad Poreč pratila je gđica Daria.

Na putu prema Istri prošli smo kroz Karlovac, Delnice, Ogulin, Rijeku, Hum te su učenici ponovili stečeno znanje iz povijesti i geografije, ali i naučili ponešto novo. Dolaskom u Funtanu zakoračili smo u svijet dinosaura. Velik dio učenika odlično je podijelio informacije koje poznaju, a uz voditelja Adnana naučili su nove podatke o životu davno izumrlih životinja. Nakon poučnog dijela, slijedio je zabavni dio koji je uključio vožnju gusarskim brodom, vlakom smrti i twisterom. Posljednja avantura bila je cirkuska predstava sa brojnim akrobacijama i divljim životinjama u kojoj smo uživali. Nakon predstave smo ručali, sukaldno temom, dinosaure i još se malo poigrali na različitim lokacijama Dinoparka. U poslijepodnevnim satima posjetili smo grad Poreč i poznatu Eufrazijevu baziliku, spomenik kulture pod zaštitom UNESCO-a. Sa zanimanjem smo slušali predavanje te razgledali sarkofag, krstionicu, mozaike, razne artefakte, kao i samu crkvu. Nakon razgleda, prošetali smo gradom i upoznali najstariju kuću u Poreču koja datira iz 13. stoljeća. Nakon slobodnog vremena provedenog na glavnom trgu Poreča, puni dojmova krenuli smo kući.

Posebno pohvaljujemo učenike koji su bili aktivni cijelim putovanjem i dobili sve pohvale voditeljice putovanja, kao i stručnih voditelja u Dinoparku i Poreču. Također, velika pohvala svim učenicima za primjereno ponašanje!

Bravo za sve!

U nastavku nam se pridružite u čarobnom svijetu dinosaura i ljepotama Poreča.

objavio: Tatjana Devčić Stefanović   datum: 31. 5. 2019.