Terenska nastava iz Fizike - Smiljan i Senj

Tradicionalna završna terenska nastava iz Fizike za učenike osmih razreda realizirana je 14. lipnja 2018.g. Učenici su posjetili Smiljan i Senj u organizaciji PA Darojković sa stručnim pratiteljem tijekom putovanja.

Voditeljica terenske nastave bila je Jelena Skupnjak, razrednica 8b razreda, dok su razrednice Kristina Maloševac (8a) i Tatjana Devčić Stefanović (8c) te Maja Grgurić Mesar, asistentica u nastavi bile u pratnji. Vozili smo se autoputom preko Karlovca i Like uz jedno usputno stajanje. U Smiljanu smo posjetili Memorijalni centar posvećen Nikoli Tesli. Koncept Memorijalnog centra sastavljen je od raznih sadržaja koje prilagođenog školskom programu. Učenici su razgledali MC Nikola Tesla uz stručno vodstvo. Nakon razgleda, učenici su imali slobodno vrijeme za odmor, te smo nastavili putovanje prema obali. Putovali smo kroz GOSPIĆ – glavno administrativno središte Ličko-senjske županije, te preko prijevoja BAŠKE OŠTARIJE prema Karlobagu i Senju. Na Baškim Oštarijama kraće smo se zaustavili na vidikovcu iznad malog tunela odakle se pruža prekrasan pogled na Liku te obalu sve do Zadra, a za lijepog vremena moguće je vidjeti i Italiju. Nismo vidjeli ništa jer je bilo oblačno, uz izrazito jaku buru, koja nam je bila izazov! U Senju smo razgledali i obišli tvrđavu Nehaj uz stručno vodstvo. Prošetali smo starim dijelom grada te iskoristili slobodno vrijeme za kupanje i rekreaciju.

Kući smo se vratili puni dojmova uz zaključak da nam je ovo bila najbolja terenska nastava koja je ujedno bila i posljednja za osmaše!

Velika pohvala svim učenicima za uzorno ponašanje i dobru zabavu tijekom cijelog putovanja!!!

Priloženi dokumenti:
Smiljan_i_Senj_14.06.2018.pptx (10.54 MB)

objavio: Tatjana Devčić Stefanović   datum: 15. 6. 2018.