Tjedan glazbe za mlade, Impresionizam u glazbi

Dana 10. travnja 2018.g., učenici osmih razreda matične škole i PŠ Farkaševac posjetili su KD Vatroslava Lisinskog te sudjelovali na Tjednu glazbe za mlade. Ovogodišnja tema bio je Impresionizam u glazbi, predstavljen s najistaknutijim djelima francuskog skladatelja Claudea Debussya. Čuli smo i vidjeli još puno toga...

Učenici su pod stručnim vodstvom razrednica Kristine Maloševac, Jelene Skupnjak, Gabrijele Kalinić Terman i Tatjane Devčić Stefanović te asistentice u nastavi Maje Grgurić Mesar posjetili Tjedan glazbe za mlade.

Projekt u ovoj sezoni obilježava 15. obljetnicu, kao i 15. obljetnicu suradnje s orkestrom Zagrebačke filharmonije te brojnim učenicima iz osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske. Partner ovogodišnje manifestacije bio je Francuski institut.

Izvedba je imala multimedijalni karakter u predstavljanu Impresionizma, razdoblja u umjetnosti koje je podjednako obilježilo sve umjetničke vrste (glazba, slikarstvo, pjesništvo).

Kroz program nas je vodila istaknuta muzikologinja Zdenka Weber, koja nam je ispričala zanimljivosti iz Debussyevog života i objasnila nastanak njegovih pojedinih djela.

Orkestrom Zagrebačke filharmonije je dirigirao maestro Tonči Bilić, a program je trajao oko 70 minuta.

PROGRAM:

Claude Debussy: Claire de Lune

Claude Debussy: More   -   skice za orkestar

1. De l aube a midi sur la mer ( Od zore do podneva na moru)

Božidar Kunc: Draga priča, iz ciklusa Mlado lišće

Claude Debussy: Faunovo poslijepodne  (1894.)

Kao gosti su se predstavili plesači iz Škole suvremenog plesa Ane Maletić.

Učenicima se svidio multimedijalni karakter programa, a posebno su nas oduševili mladi plesači.

Velika pohvala svim učenicima na primjerenom ponašanju!

NAPOMENA

Zahvaljujem i pohvaljujem sve učenike koji su tijekom ove četiri godine vrijedno sudjelovali na Tjednu glazbe za mlade. Nadam se da ćete u budućnosti posjećivati KD Vatroslava Lisinskog, HNK i ostala kazališta. Isto tako, nadam se da ćete nastaviti slušati dobru i raznovrsnu glazbu jer je cilj svih ovih glazbenih putovanja bio odgajati Vas, mlade buduće kvalitetne i kritične slušatelje! Rastite, nadograđujte i razvijajte svoj glazbeni ukus! Na dobrom ste putu!

Od srca Vam hvala svima!!!

prof. Tanja

objavio: Tatjana Devčić Stefanović   datum: 10. 4. 2018.