Maturalac u južnoj Dalmaciji

Učeničko putovanje za učenike sedmih razreda realizirano je u razdoblju od 01. - 04. lipnja 2017.g. Agencija Kontakt Tours iz Zagreba organizirala je smještaj u depadansama hotela Labineca*** Gradac te pripremila četverodnevni program.

Na učeničko putovanje putovalo je 47 učenika, a pratnju su činile 3 učiteljice: Gordana Sever, Jelena Skupnjak te Tatjana Devčić Stefanović. Putovanje je pratila i asistentica u nastavi, Maja Grgurić Mesar.

Sve predviđeno iz plana putovanja realizirano je na sljedeći način:

Dan 1.:

1. lipnja krenuli smo ispred škole u 7,00 sati. U Split smo stigli oko 13,00 gdje nas je dočekao lokalni turistički vodič. Obišli smo uži centar grada - Dioklecijanovu palaču, Peristil, Vestibul, Katedralu Sv. Duje, Jupiterov hram, crkvu Sv. Roka te Zlatna vrata. Poslije ručka uputili smo se na odredište – Gradac. Nakon što su se učenici smjestili u dvokrevetne, trokrevetne i četverokrevetne sobe prema rasporedu, okupali su se u unutrašnjem i vanjskom bazenu hotela te večerali. Uslijedila je animacija od strane hotelskih animatora te noćenje.

Dan 2.:

U 7,50 sati krenuli smo prema Dubrovnik uz zaustavljanje u Neumu. Nakon susreta s lokalnim vodičem obišli smo Vrata od Pila, Onofrijevu fontanu, Stradun, Franjevački samostan Male braće, crkvu Sv. Vlaha, Katedralu, Knežev dvor, palaču Sponza, Orlandov stup, Staru gradsku luku, utvrdu Sv. Ivana te Gundulićevu poljanu. Nakon toga je uslijedio razgled zidina. Poslije ručka uslijedilo je kratko kupanje na plaži, a nakon toga vožnja do Stona gdje smo razgledali uži centar grada. Po povratku u hotel, učenici su se kupali u hotelskom bazenu i večerali. Večer smo proveli u druženju i plesu.

Dan 3.:

Nakon vožnje do Makarske i ukrcaja na trajekt u 9,00 sati, uslijedila je vožnja do bračke luke Sumartin. Panoramski smo razgledali otok i oko 11,00 sati stigli do mjesta Pučišće, gdje smo uz stručno vodstvo obišli klesarsku školu i nakratko kupovali suvenire. Posjetili smo Vidovu goru s koje smo razgledali okolne otoke. Nakon ručka učenici su se kupali na plaži Zlatni rat, a po povratku u Sumartin i na gradskoj plaži. Nakon večere u hotelu učenici su imali zabavni program.

Dan 4.:

U mjestu Vid razgledali smo arheološko nalazište Narona, uz stručno vodstvo kustosa muzeja. Nakon toga smo stigli u Metković i 90 min plovili lađama Neretvom. Po povratku u hotel ručali smo te su se učenici još jednom okupali u hotelskom bazenu. Krenuli smo prema Dubravi u 14,50 sat i stigli pred školu u 22,10 sati.

Zaključni komentar:

Posebne zahvale upućujemo našem vodiču Milanu s kojim smo ostvarili iznimnu suradnju i koji se trudio učenicima što detaljnije opisati sve destinacije, kao i usputne građevine. Upućujemo pohvale našem savjesnom vozaču te hotelskom osoblju koje je bilo vrlo simpatično, susretljivo i spremno na suradnju. Zadovoljni smo smještajem, a posebno pohvaljujemo prehranu koja je bila raznovrsna i obilna. Također, pohvaljujemo i sve učenike koji su se primjereno ponašali i držali dogovora. Unatoč gustom rasporedu obilazaka, učenici su imali dovoljno slobodnog vremena za druženje te zaključujemo da je učeničko putovanje bilo pravilno izvedeno uz edukaciju, ali i zabavu.

U prilogu možete pogledati djelić našeg putovanja!

Priloženi dokumenti:
maturalac_1.-4.06.2017.pptx (15.31 MB)

objavio: Tatjana Devčić Stefanović   datum: 8. 6. 2017.